HARIDUS JA TEADUSPROGRAMMID

Rannarahva muuseumi ja Viimsi vabaõhumuuseumi mitmekesised haridus- ja vabaajaprogrammid lastele, noortele ja täiskasvanutele laiendavad silmaringi ning avardavad teadmisi.

Meie muuseumites leiab huvitavat, harivat ja sisukat tegevust igal aastaajal. Tutvustame rannarahva ajalugu, -kultuuri ja -traditsioone läbi erinevate muuseumitundide, elamusprogrammde ning õpitubade. Lasteaedade ja koolidele mõeldud programmid on õppekavade põhised ning pakuvad toredat vaheldust tavapärastele tundidele.
Programmide läbiviimisel lähtume alati külastajate soovidest, vanusest, vajadustest ja võimalustest.

PROGRAMMID

RANNARAHVA MUUSEUMIS

Rannarahva muuseumis toimuvad merenduse, veekeskkonna ning kodumaa- ja kohaga seotud muuseumitunnid.

LASTEAEDADELE

MEREmehe 7 ametit

Nagu pealkirigi ütleb, saavad lapsed selles programmis teada, millised tähtsad ametipostid on laevameeskonnas vajalikud selleks, et reisijaskond üle merevee turvaliselt sihtkohta viia.

LASTEAEDADELE

olen mere sõber

Põnevas muuseumitunnis räägitakse lastele, kuidas inimtegevus ja tohutu hulk mereprügi veeloomade, lindude ja kalade elutegevust mõjutab.

LASTEAEDADELE

minu eestimaa

Jutustame Eesti lugu ja vaatame vanaaegseid eestlaste eluoluga seotud muuseumieksponaate. Tore slaidiprogramm anname teadmisi Eestimaa loodusväärtustest, tutvustame Eesti presidente ning vabariigi- ja rahvussümboolikat, räägime eestlaste ja eesti keele erilisusest.

KOOLIDELE

märka merd

Vaheldusrikka muuseumitunni keskmes on veeloomad ja – linnud, kelle järjest halvenevate elutingimustega programmis osalejad tutvust teevad. Tunni käigus analüüsitakse teemakohaseid slaide ja lühifilme, lahendatakse erinevaid ülesandeid ning arutletakse, kas ja kuidas on prügireostust vees võimalik ära hoida.

KOOLIDELE

Isamaa ilu hoieldes

Jutustame Eesti lugu läbi tähtsamate ajaloosündmuste, huvitavate faktide ja põnevate isiksuste. Räägime eestlastest ja meie emakeelest, uurime vanaaegseid esemeid ning mekime kamamaiust. Tegemist on aktiivõppel põhineva tunniga, läbi mille kinnistuvad õpilaste teadmised Eestimaast.

TÄISKASVANUTELE

seltskondlikud kooskokkamised

Ootame seltskondi Rannarahva muuseumisse kooskokkamistele. Lõbus elamusprogramm, mille käigus saavad sõrmed jahuseks, põlled ette ning kaasa ka paar kokandusnõuannet. Kõik, mis üheskoos valmistatakse läheb osalejate kõhtu. Varem või hiljem. Iga osaleja saab koju kaasa ka voldiku retseptiga, et sõpradele-tuttavatele õpitut jagada.

PROGRAMMID

VIIMSI VABAÕHUMUUSEUMIS

Viimsi vabaõhumuuseumis toimuvad merenduse, veekeskkonna ning kodumaa- ja kohaga seotud muuseumitunnid.

LASTELE | RAHVAKALENDRI PROGRAMM

KÜlmaküünla soojuses

Räägime sellest, kuidas inimesed elasid siis, kui elektrit veel polnud – kuidas tuld saadi ja millised olid taludes esimesed valgusallikad. Programmis järgitakse küünlapäeva traditsioone, mekitakse tanguputru, ennustatakse suveilma ja tehakse käsitööd. Et küünlapäevast algas ka kangakudumine, saavad lapsed kangastelgedel kudumist proovida.

LASTELE | RAHVAKALENDRI PROGRAMM

vanaaegne vastlatrall

Tulge Viimsi vabaõhumuuseumisse vanade kommete kohaselt vastlaid tähistama. Püüame vastlad kotti, ajame kada ja udjame „sead“ põllule, maitseme seajalga ja sööme vastlakuklit, meisterdame nööbi- ja sääreluuvurre ning peame maha ühe vägeva vurritamisvõistluse.

LASTELE | RAHVAKALENDRI PROGRAMM

laste lihavõtterõõm

Lõbusas lihavõtteprogrammis tutvustame munapühakombeid, mängime erinevaid mänge, uurime erinevate lindude mune, ennustame ilma, õpime munavärvimisnippe ja mekime munavõid. Et lihavõttepühi ka kiigepühadeks nimetati, anname hoogu vabaõhumuuseumi külakiigele. Lihavõtete ajal kiikumine toovat hea käekäigu!

LASTELE | RAHVAKALENDRI PROGRAMM

JÜRI toob kevade

Jüripäev on rahvakalendris kevade ja kevadtööde alguse aeg. Talus oli kevadest sügiseni väga palju tööd. Pererahvas ei jõudnudki kõike ise ära teha, vaid palkasid endale abilisi. Meie räägime, millised on jüripäevaga seotud vanad rahvakombed ja mida on tänapäeval tavaks jüripäeval teha. Teeme jürituld, vaatame, kuidas vabaõhumuuseumi lambad elavad, meisterdame ja mängime lõbusaid mänge.

LASTELE

lapse sünnipäev muuseumis

Lapse sünnipäevpidu Viimsi Vabaõhumuuseumis või Rannarahva muuseumi mängutoas on toredaks vahelduseks kodustele sünnipäevapidudele. Muuseumis korraldatud pidudel saab osaleda palju lapsi ning söögid-joogid saab ise kaasa võtta. Koos ettevalmistuse ja järelkoristusega rendime sünnipäevapidudeks ruume kolmeks tunniks.

TÄISKASVANUTELE

Spirdivedajad ja smugeldajad

Programmis osalejad satuvad 20 sajandi esimese poole rannatalusse, kus nagu paljudeski teistes taludes, tegeletakse salapiirtuseveoga. Piiritusevedajate perekonna liikmed tutvustavad rannarahva salakaubaveo ja smugeldamisega seotud teemasid – salakaubaveo kujunemine, viina tarbimine Eestis, salaviinavedu ja selle kujunemine organiseeritud kuritegevuseks, salaviinavedajate leiutised ja kuulsaimad piirtusekuningad.

PROGRAMMID

TURISMIGRUPPIDELE

Meilt on võimalik turismigruppidele tellida väga huvitavaid ja meeletult harivaid programme, mis on ainulaadsed Eestis.

TURISMIGRUPPIDELE

VÄLJASÕIT AJALOOLISESSE PRINGI RANNAKÜLLA

Tutvutakse tüüpilise Eesti rannatalu kompleksiga, talutööde ja -tegemistega, samuti salakaubavedamisega, mille tingis Soome kuiv seadus. Piknik Kingu talu hoovil (halva ilma korral siseruumides): taimetee, kohapeal küpsetatud leib, suitsukala

TURISMIGRUPPIDELE

EESTIMAA RANNARAHVA LUGU

Ülevaade Eestimaa rannarahva ajaloost koos muuseumi kuraatoriga. Külastame mõlemaid muuseume ja naudime kohalikku lõunasööki.

TURISMIGRUPPIDELE

LÜHIKE VÄLJASÕIT AJALOOLISESSE PRINGI RANNAKÜLLA

Tutvume tüüpilise Eesti rannatalu kompleksiga ning proovime nende igapäevategemisi ning maitseme kohalikke toite. Või selle asemel külastame ja tutvume näitustega Rannarahva muuseumis.

TURISMIGRUPPIDELE

PRESIDENT LENNART MERI RADADEL

Külastame Viimsi ainust sõjajärgset luterliku kirikut ja Lennart Meri "Hõbevalge"le pühendatud näitust.

TURISMIGRUPPIDELE

RETROBUSSIGA VIIMSIT AVASTAMA

Rannarahva muuseumi retrobuss viib külalised avastama Viimsit ning kõndima kahe Eesti suurmehe, kindral Johan Laidoneri ja president Lennart Meri radadel. Bussil on ajastutruu bussijuht ja reisisaatja, kes ei ole giid, kuid tutvustab siiski põgusalt marsruuti ja tegemisi

TURISMIGRUPPIDELE

RANNAKÜLA LIHTSAD MAITSED

Tutvume rannarahva toidutraditsioonide ja imeliste maitsetega.

TURISMIGRUPPIDELE

JÕULUD RANNAKÜLAS. VÄLJASÕIT VIIMSISSE ERILISE JÕULUBUSSIGA

Meeleolukas bussisõit Tallinna külje all asuvasse mereäärsesse Pringi külla. Sõit toimub muuseumi retrobussiga, mida juhib jõuluvana isiklikult.

Close Search Window