HARIDUSPROGRAMMID

Rannarahva muuseumi ja Viimsi vabaõhumuuseumi mitmekesised haridus- ja vabaajaprogrammid lastele, noortele ja täiskasvanutele laiendavad silmaringi ning avardavad teadmisi.

Meie muuseumites leiab huvitavat, harivat ja sisukat tegevust igal aastaajal. Tutvustame rannarahva ajalugu, -kultuuri ja -traditsioone läbi erinevate muuseumitundide, elamusprogrammde ning õpitubade. Lasteaedade ja koolidele mõeldud programmid on õppekavade põhised ning pakuvad toredat vaheldust tavapärastele tundidele.
Programmide läbiviimisel lähtume alati külastajate soovidest, vanusest, vajadustest ja võimalustest.

Viimsi Rannarahva muuseum - haridusporgrammid

PROGRAMMID

RANNARAHVA MUUSEUMIS

Rannarahva muuseumis toimuvad merenduse, veekeskkonna ning kodumaa- ja kohaga seotud muuseumitunnid.

LASTEAEDADELE | AASTARINGSELT

MEREmehe 7 ametit

Nagu pealkirigi ütleb, saavad lapsed selles programmis teada, millised tähtsad ametipostid on laevameeskonnas vajalikud selleks, et reisijaskond üle merevee turvaliselt sihtkohta viia.

LASTEAEDADELE | AASTARINGSELT

olen mere sõber

Teadmisterohke veekeskkonnaprogrammi eesmärkideks on anda teadmisi Läänemerest ja ookeanidest. Veeloomade ja -lindude elukeskkond on reostunud inimeste mõtlematu tegevuse ja liigse tarbimise tagajärjel. Samas saab igaüks meist midagi ära teha, et veekeskkond oleks puhtam.

ALGKLASSIDE ÕPILASTELE | AASTARINGSELT

HOIAN MEIE LÄÄNEMERD!

Mõtlemapaneva veekeskkonnaprogrammi keskmes on veeloomad ja – linnud, kelle järjest halvenevate elutingimustega programmis osalejad tutvust teevad. Läänemeri ja ookeanid on saastunud mõtlematu inimtegevuse, plastiku võidukäigu ja liigse tarbimise tagajärjel. Programmi käigus õpime prügi sorteerima ja arutleme, mida on meil võimalik teha, et veekeskkond oleks puhtam.

PÕHIKOOLI JA GÜMNAASIUMI õPILASTELE | AASTARINGSELT​

LÄÄNEMERI OLGU PUHAS!

Infoküllase veekeskkonnaprogrammi eesmärkideks on anda teadmisi Läänemere ja maailma ookeanide üha halvenevast olukorrast, mis on tekkinud nii mõtlematu inimtegevuse kui suure tarbimise tagajärjel. Teemadeks on veeloomade, - lindude ja kalade elutingimused, veekeskkonna jätkusuutlik areng, plastiksupp ja prügisaared, heitveed ja naftareostused.

LASTEAEDADELE | VEEBRUARIS

ERILINE eestimaa

Hoogne ja informatiivne programm pakub lastele lõbusat ja meeldejäävat kultuurielamust, andes uusi ja kinnistades vanu teadmisi Eestimaast ja rahvast.

PÕHIKOOLI ÕPILASTELE | VEEBRUARIS

EESTIMAA Elu hoieldes

Jutustame Eesti lugu läbi tähtsamate ajaloosündmuste, huvitavate faktide ja põnevate isiksuste. Räägime eestlastest ja meie emakeelest, uurime vanaaegseid esemeid ning mekime kamamaiust. Tegemist on aktiivõppel põhineva tunniga, läbi mille kinnistuvad õpilaste teadmised Eestimaast.

TÄISKASVANUTELE

seltskondlikud kooskokkamised

Ootame seltskondi Rannarahva muuseumisse kooskokkamistele. Lõbus elamusprogramm, mille käigus saavad sõrmed jahuseks, põlled ette ning kaasa ka paar kokandusnõuannet. Kõik, mis üheskoos valmistatakse läheb osalejate kõhtu. Varem või hiljem. Iga osaleja saab koju kaasa ka voldiku retseptiga, et sõpradele-tuttavatele õpitut jagada.
Huvi korral võtke lahkesti ühendust: merike@rannarahvamuuseum.ee

PROGRAMMID

VIIMSI VABAÕHUMUUSEUMIS

Viimsi vabaõhumuuseumis toimuvad lasteaialastele ja kooliõpilastele suunatud rahvakalendri tähtpäevade ja veekeskkonnaga seotud muuseumitunnid.

RAHVAKALENDRI PROGRAMM | VEEBRUAR, MÄRTS

vanaaegne vastlatrall

Tulge Viimsi vabaõhumuuseumisse vanade kommete kohaselt vastlaid tähistama. Püüame vastlad kotti, ajame kada ja udjame „sead“ põllule, maitseme seajalga ja sööme vastlakuklit, meisterdame nööbi- ja sääreluuvurre ning peame maha ühe vägeva vurritamisvõistluse.

RAHVAKALENDRI PROGRAMM | APRILL

LIHAVÕTTE RÕÕMUSÕNUM

Lõbusas lihavõtteprogrammis tutvustame munapühakombeid, mängime erinevaid mänge, uurime erinevate lindude mune, ennustame ilma, õpime munavärvimisnippe ja mekime munavõid. Et lihavõttepühi ka kiigepühadeks nimetati, anname hoogu vabaõhumuuseumi külakiigele. Lihavõtete ajal kiikumine toovat hea käekäigu!

RAHVAKALENDRI PROGRAMM | SEPTEMBER, OKTOOBER

JÄTKU LEIBA!

Kutsume teid Viimsi Vabaõhumuuseumisse sügisestest talutoimetustest ja leivateost osa saama. Kingu talu peremehe ja perenaise õpetusel saab lastele selgeks viljatera teekond viljapeast veskisse ja veskist lapse põske.

RAHVAKALENDRI PROGRAMM | NOVEMBER

MARDID MUSTAD, KADRID VALGED

Pringi rannaküla pererahvas ootab igal sügisel aega, mil mardipäevaga sügistööde lõppu ja talve algust tähistada ning ilusad kadrisandid neile karjaõnne toovad.

LASTEAED, ALGKOOL | VEEKESKONNAPROGRAMM

VEEKESKKONNAPROGRAMM | MAI, JUUNI, SEPTEMBER

HOIAN MEIE LÄÄNEMERD!

Algklassidele suunatud veekeskkonnaprogrammide eesmärkideks on anda looduslikus keskkonnas teadmisi merele avatud Eestimaast, meie kaladest, veeloomadest ja -lindudest; rääkida Läänemere saastatusest ja mereprügist aga ka randlaste tegevustest ja elatusallikatest läbi aegade.

VEEKESKKONNAPROGRAMM | MAI, JUUNI, SEPTEMBER

LÄÄNEMERI OLGU PUHAS!

Põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele suunatud veekeskkonnaprogrammide eesmärkideks on anda looduslikus keskkonnas teadmisi merele avatud Eestimaast, meie kaladest, veeloomadest ja -lindudest; rääkida Läänemere saastatusest ja mereprügist aga ka randlaste tegevustest ja elatusallikatest läbi aegade.

MUUSEUMITUND | APRILL, MAI, JUUNI, SEPTEMBER

REHETARE TARKUSED

Lasteaialastele ja algklassidele mõeldud tore ja hariv muuseumitund vana aja eluolust. Rehemaja on aastasadu olnud Eesti talude süda, siin olid koos nii majandus,- kui eluruumid, kus pead ja jalad koos oma igapäevatoimetusi tehti.

JÕULUPROGRAMM | DETSEMBER

JÕULUTOIMETUSED TALUS

Tulge ja veetke koos Kingu talu pererahvaga toredat jõuluootusaega Viimsi vabaõhumuuseumis – kohas, mis loob erilise jõulutunde kõikidele osalejatele.

PROGRAMMID

TURISMIGRUPPIDELE

Meilt on võimalik turismigruppidele tellida väga huvitavaid ja meeletult harivaid programme, mis on ainulaadsed Eestis.

TURISMIGRUPPIDELE

VÄLJASÕIT AJALOOLISESSE PRINGI RANNAKÜLLA

Tutvutakse tüüpilise Eesti rannatalu kompleksiga, talutööde ja -tegemistega, samuti salakaubavedamisega, mille tingis Soome kuiv seadus. Piknik Kingu talu hoovil (halva ilma korral siseruumides): taimetee, kohapeal küpsetatud leib, suitsukala

TURISMIGRUPPIDELE

EESTIMAA RANNARAHVA LUGU

Ülevaade Eestimaa rannarahva ajaloost koos muuseumi kuraatoriga. Külastame mõlemaid muuseume ja naudime kohalikku lõunasööki.

TURISMIGRUPPIDELE

LÜHIKE VÄLJASÕIT AJALOOLISESSE PRINGI RANNAKÜLLA

Tutvume tüüpilise Eesti rannatalu kompleksiga ning proovime nende igapäevategemisi ning maitseme kohalikke toite. Või selle asemel külastame ja tutvume näitustega Rannarahva muuseumis.

TURISMIGRUPPIDELE

PRESIDENT LENNART MERI RADADEL

Külastame Viimsi ainust sõjajärgset luterliku kirikut ja Lennart Meri "Hõbevalge"le pühendatud näitust.

TURISMIGRUPPIDELE

JÕULUD RANNAKÜLAS.

Meeleolukas jõuluhõnguline külaskäik Tallinna külje all asuvasse mereäärsesse Pringi külla.

TURISMIGRUPPIDELE

RANNAKÜLA LIHTSAD MAITSED

Tutvume rannarahva toidutraditsioonide ja imeliste maitsetega.

Close Search Window