HARIDUSPROGRAMMID

Rannarahva muuseumi ja Viimsi vabaõhumuuseumi mitmekesised haridus- ja vabaajaprogrammid lastele, noortele ja täiskasvanutele laiendavad silmaringi ning avardavad teadmisi.

Meie muuseumites leiab huvitavat, harivat ja sisukat tegevust igal aastaajal. Tutvustame rannarahva ajalugu, -kultuuri ja -traditsioone läbi erinevate muuseumitundide, elamusprogrammde ning õpitubade. Lasteaedade ja koolidele mõeldud programmid on õppekavade põhised ning pakuvad toredat vaheldust tavapärastele tundidele.
Programmide läbiviimisel lähtume alati külastajate soovidest, vanusest, vajadustest ja võimalustest.

PROGRAMMID

RANNARAHVA MUUSEUMIS

Rannarahva muuseumis toimuvad merenduse, veekeskkonna ning kodumaa- ja kohaga seotud muuseumitunnid.

LASTEAEDADELE | AASTARINGSELT

MEREmehe 7 ametit

Nagu pealkirigi ütleb, saavad lapsed selles programmis teada, millised tähtsad ametipostid on laevameeskonnas vajalikud selleks, et reisijaskond üle merevee turvaliselt sihtkohta viia.

LASTEAEDADELE | AASTARINGSELT

olen mere sõber

Teadmisterohke veekeskkonnaprogrammi eesmärkideks on anda teadmisi meie Läänemerest. Kalade, veeloomade ja -lindude "kodu" on väga prügine. Räägime sellest, mida teha, et veekeskkond oleks puhtam.

HOIAN MEIE LÄÄNEMERD!

Mõtlemapaneva veekeskkonnaprogrammi keskmes on veeloomad ja – linnud, kelle järjest halvenevate elutingimustega programmis osalejad tutvust teevad. Läänemeri ja ookeanid on saastunud mõtlematu inimtegevuse, plastiku võidukäigu ja liigse tarbimise tagajärjel. Programmi käigus õpime prügi sorteerima ja arutleme, mida on meil võimalik teha, et veekeskkond oleks puhtam.

PÕHIKOOLI JA GÜMNAASIUMI õPILASTELE | AASTARINGSELT​

LÄÄNEMERI OLGU PUHAS!

Infoküllase veekeskkonnaprogrammi eesmärkideks on anda teadmisi Läänemere ja maailma ookeanide üha halvenevast olukorrast, mis on tekkinud nii mõtlematu inimtegevuse kui suure tarbimise tagajärjel. Teemadeks on veeloomade, - lindude ja kalade elutingimused, veekeskkonna jätkusuutlik areng, plastiksupp ja prügisaared, heitveed ja naftareostused.

LASTEAEDADELE | VEEBRUARIS

ERILINE eestimaa

Hoogne ja informatiivne programm pakub lastele lõbusat ja meeldejäävat kultuurielamust, andes uusi ja kinnistades vanu teadmisi Eestimaast ja rahvast.

PÕHIKOOLI ÕPILASTELE | VEEBRUARIS

EESTIMAA Elu hoieldes

Jutustame Eesti lugu läbi tähtsamate ajaloosündmuste, huvitavate faktide ja põnevate isiksuste. Räägime eestlastest ja meie emakeelest, uurime vanaaegseid esemeid ning mekime kamamaiust. Tegemist on aktiivõppel põhineva tunniga, läbi mille kinnistuvad õpilaste teadmised Eestimaast.

I - III kooliaste

KALADE PÕNEV MAAILM (Uus!)

Huvitavatel faktidel põhinev muuseumitund meres ja magevees elavatest kalaliikidest. Kui palju on Eestis kalu? Milline on kõige suurem ja kõige väiksem kala? Kus nad elavad? Kui kiiresti kalad kasvavad? Mida kalad söövad? Kuidas nad omavahel suhtlevad?

GÜMNAASIUMILE

MERI KUNSTIS JA KULTUURIS (UUS!)

Hariv muuseumitund mere- ja meremeestega seotud kunsti- ja arhitektuuriväärtustest ning mereteema kujutamisest kunstis.

PROGRAMMID

VIIMSI VABAÕHUMUUSEUMIS

Viimsi vabaõhumuuseumis toimuvad lasteaialastele ja kooliõpilastele suunatud rahvakalendri tähtpäevade ja veekeskkonnaga seotud muuseumitunnid.

DETSEMBRIS

JÕULUTOIMETUSED TALUS

Tulge ja veetke koos Kingu talu pererahvaga toredat jõuluootusaega Viimsi vabaõhumuuseumis – kohas, mis loob erilise jõulutunde kõikidele osalejatele.

MAIS, JUUNIS, SEPTEMBRIS

REHETARE TARKUSED

Lasteaialastele ja algklassidele mõeldud tore ja hariv muuseumitund vana aja eluolust. Rehemaja on aastasadu olnud Eesti talude süda, siin olid koos nii majandus,- kui eluruumid, kus pead ja jalad koos oma igapäevatoimetusi tehti.

SEPTEMBRIS, OKTOOBRIS

JÄTKU LEIBA!

Kutsume teid Viimsi Vabaõhumuuseumisse sügisestest talutoimetustest ja leivateost osa saama. Kingu talu peremehe ja perenaise õpetusel saab lastele selgeks viljatera teekond viljapeast veskisse ja veskist lapse põske.

NOVEMBRIS

MARDID MUSTAD, KADRID VALGED

Pringi rannaküla pererahvas ootab igal sügisel aega, mil mardipäevaga sügistööde lõppu ja talve algust tähistada ning ilusad kadrisandid neile karjaõnne toovad.

VEEBRUARIS, MÄRTSIS

vanaaegne vastlatrall

Tulge Viimsi vabaõhumuuseumisse vanade kommete kohaselt vastlaid tähistama. Püüame vastlad kotti, ajame kada ja udjame „sead“ põllule, maitseme seajalga ja sööme vastlakuklit, meisterdame nööbi- ja sääreluuvurre ning peame maha ühe vägeva vurritamisvõistluse.

APRILLIS

MUNAPÜHAD MUUSEUMIS

Lõbusas lihavõtteprogrammis tutvustame munapühakombeid, mängime erinevaid mänge, uurime erinevate lindude mune, ennustame ilma, õpime munavärvimisnippe ja mekime munavõid. Et lihavõttepühi ka kiigepühadeks nimetati, anname hoogu vabaõhumuuseumi külakiigele. Lihavõtete ajal kiikumine toovat hea käekäigu!

LASTEAED, ALGKOOL | VEEKESKONNAPROGRAMM

MAIS, JUUNIS, SEPTEMBRIS

HOIAN MEIE LÄÄNEMERD!

Algklassidele suunatud veekeskkonnaprogrammi eesmärkideks on anda looduslikus keskkonnas teadmisi merele avatud Eestimaast, meie kaladest, veeloomadest ja -lindudest; rääkida Läänemere saastatusest ja mereprügist aga ka randlaste tegevustest ja elatusallikatest läbi aegade.

MAIS, JUUNIS, SEPTEMBRIS

LÄÄNEMERI OLGU PUHAS!

Põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele suunatud veekeskkonnaprogrammi eesmärkideks on anda looduslikus keskkonnas teadmisi merele avatud Eestimaast, meie kaladest, veeloomadest ja -lindudest; rääkida Läänemere saastatusest ja mereprügist aga ka randlaste tegevustest ja elatusallikatest läbi aegade.

MAIS, JUUNIS, SEPTEMBRIS.

KALADE PÕNEV MAAILM

Huvitavatel faktidel põhinev muuseumitund I ja II kooliastme õpilastele meres ja magevees elavatest kalaliikidest. Kui palju on Eestis kalu? Milline on meie kõige suurem ja kõige väiksem kala? Kus nad elavad? Kui kiiresti kalad kasvavad? Mida kalad söövad? Kuidas nad omavahel suhtlevad? Milline on kalade salaelu?

MAIS, JUUNIS, SEPTEMBRIS

RANDLASE KIIRKURSUS

Eestlased on mererahvas ja mis saaks olla veel põnevam kui elu mere ääres? Randlase kiirkursusel räägime, mida peab teadma paadiga merele minnes ja vaatame, kuidas kalurid vanasti elasid, proovime osavust kalurikummiku viskamisel ja meremehesõlmede tegemisel ning uurime meremärke.

Close Search Window