Elamusprogrammid

Kohviprogramm

Kingu rannatalu on täis meeldivat kohvihõngu. Röstime brenneriga rohelisi kohviube, jahvatame oad vanaaegses kohviveskis ning paneme kannuga pliidile keema. Naudime värskelt valminud kohvi ja sinna kõrvale magusat ampsu.

Röstimise ning kohvijoomise kõrvale räägime kohvi ajaloost Eestis ja lõhnadest, mis sadakond aastat tagasi Tallinnasse saabujaid merel tervitasid ning kuidas peen välismaa jook randlaste seas võrreldes sisemaaga varakult populaarseks sai.  Lisaks vaatame, millega inimesed vanasti kohvi keetsid.

Tellimiseks võta ühendust: jekaterina@rrm.ee

Salapiirituseprogramm

Salakaubavedu on alati olnud osa rannarahva elust. Programmis tutvustame kõigepealt salapiirituse veo ja smugeldamisega seotud teemasid – randlaste salakaubaveo kujunemine, salaviinavedu ja selle muutumine suuräriks, räägime Soome keeluseadusest, alternatiivsetest salakaubaartiklitest ja kuulsatest piiritusekuningatest

Lisaks vaatame kohapeal, millega salaviina veeti. Kuhu näiteks on kõige parem salaviina peita? Näha saab elusuuruses piiritusetorpeedot, kanistreid ja plaskusid. Kui jutud räägitud, saab igaüks ise oma alkoholi alased teadmised pimetestis proovile panna. Sakuskaks peale väike snäkk.

Tellimiseks võta ühendust: jekaterina@rrm.ee

Close Search Window