TALUTURG

 TALUTURULE SISSEPÄÄS TASUTA!

TULE KÜLLA

Muuseumi tee 1, Pringi küla, Viimsi vald

OLEME AVATUD

L 10:00-14:00

 
 

 

Taluturg

Viimsi taluturg toimub aastaringselt igal laupäeval kell 10.00-14.00 Viimsi vabaõhumuuseumi turuplatsil. Taluturul kaubeldakse vaid kodumaise toidukauba ja käsitööga.

Viimsilaste seas on taluturg väga populaarne, värskest ja puhtast toidukaubast peavad kohalikud elanikud väga lugu. Kohalikele on see ka hea võimalus peenramaal ülejäänud tillivarred või endakasvatatud tomat turuletile müügiks tuua. Külauudised värskete pirukate ja hommikukohvi kõrvale on taluturul samuti alati saadaval! Väärt kauba ja eheda miljööga taluturu kuulsus on aga Viimsist kaugemalegi jõudnud. Nii võib meil tihti näha pealinna peenete restoranide peakokkasid ja heast toorainest lugu pidavaid toidunautijaid.

Värskeima info turu tegemiste kohta leiate Viimsi Taluturu facebooki lehelt! Kes hommikuti turul käib, see asjata ei longi!

Taluturu teemapäevad

Taluturul on traditsiooniks saanud erinevate teemapäevade korraldamine. Kauplejaid on siis rohkem ja toredaid temaatilisi tegevusi jätkub nii väikestele kui suurematele.

Istikute- ja aiapäev
Maikuu esimesel nädalavahetusel. Müüakse kõike seda, mida oma aeda, kasvuhoonesse või rõdukasti istutada. Toimub suur rohevahetus – kõik soovijad võivad oma aiast ülejäävad taimed laadale tuua ja vahetuskaubana vastu saada ammuigatsetud tulbisibula, hõbekuuse või kotitäie liiva… Kõik aeda ja aiatöö juurde kuuluv on oodatud.

Kalapäev
Maikuu viimasel pühapäeval. Lisaks taluturulistele on kohal suur hulk erinevaid kalakauplejaid, kuulsad kalakokad valmistavad maitsvaid roogi, kuulda saab kalamehejutte ja osaleda kalateemalistes töötubades.

Lihapäev
Septembrikuu esimesel laupäeval. Tutvustatakse liha- ja lihatooteid, grillimise tehnikaid ja lihavalmistamise viise. Toimuvad ka lausa võistlused grillimises. Lisaks sellele kaubeldakse väärtusliku lihakõrvasega.

Ubinapäevad
Septembrikuu viimasel laupäeval ja pühapäeval. Vabaõhumuuseumis toimuvad suured mahlapressimise talgud, mille tarbeks sõidab kohale suur õunamahlapress. Toimub ubinahoidiste konkurss ning toimub palju tegevusi, mis seotud õunte ja tervisliku toitumisega.

***

Viimsi taluturg sündis 2009. aasta juunis SA Rannarahva Muuseum ja Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni ning Harmoonikumi sünergilises koostöös. Ettevõtmist toetati Harju maakonna Kohaliku omaalgatuse projekti raames. Taluturu tööd korraldab SA Rannarahva Muuseum.

Close Search Window