Info kauplejatele

Taluturg ootab kauplema talunikke ja väiketootjaid, kuid nende kõrvale on lahkelt oodatud ka kõik, kel oma aias kasvatatut üle jääb – olgu siis tomatitaimed, tillivarred või maasikad. Tingimuseks on, et kaup oleks ehe ja eestimaine.

Viimsi Taluturg on avatud aastaringselt igal laupäeval kell 10-14. Kaupleja peab olema kauplemiseks valmis, laud korras ja ise sätitud hommikul kell 10.00. Auto saab parkida parklasse turuplatsi kõrval.

Registreerimiseks võtke ühendust taluturu rahvaga:
e-post jekaterina@rrm.ee  telefon +372 56 946 949

Oleme alati  tänulikud ka kõikide ettepanekute ja konstruktiivse kriitika eest. Koos saame turgu vaid paremaks muuta.

 VIIMSI TALUTURU SISEKORRA EESKIRJAD

Viimsi taluturul (edaspidi Turul) on lubatud müüa Eestis kasvatatud või toodetud toiduaineid ja kohalikku käsitööd ning traditsioonilisi tooteid ning kalatooteid olenemata päritoluriigist. Vastava kvalifitseerumise otsustab SA Rannarahva Muuseumi, kaubanduse korraldaja esindaja, edaspidi Turukorraldaja

Kaupleja saab turule kauplema peale turule registreerimist Turukorraldaja juures (kontakt www.rannarahvamuuseum.ee/taluturgjekaterina@rannarahvamuuseum.ee)

Müüja kes ei ole eelnevalt turule registreerinud on Turukorraldajal õigus turule kauplema mitte lubada.

Kaupleja vastutab kauba saatedokumentide, lubade, kvaliteedi tõendite jmt. korrasoleku eest isiklikult.

Kaupleja teeb avalikult nähtavaks kaupleja ärinime või müüja nime ja kontaktandmed, samuti kauba ja teenuse nimetuse ning kaupade müügihinnad

Müük toimub Turukorraldaja poolt osutatud kohtadel.

Müüa tohib Turu lahtioleku aegadel, laupäeviti 10.00-14.00

Turul sõiduautodega liiklemine toimub ainult Turukorraldaja loal ja juhendamisel. Turu lahtiolekuajal (10.00-14.00) on sõidukiga liiklemine turuplatsil keelatud!

Turu kohatasu (edaspidi müügipilet) makstakse Viimsi vabaõhumuuseumi kassasse või arvete alusel ülekandega.

Müüjad vastutavad oma müügikoha koristamise eest ja järgivad üldisi heakorra eeskirju

Müüjad, kes ei täida käesolevat eeskirja võib mitte lubada kauplema


Müügikoha hinnad:

NB! Uued müügikoha hinnad kehtivad alates september 2023

Turu laud                                                13 eur.   kord (uus hind)

Muudel juhtudel 1 jooksev meeter       7 eur.   kord (uus hind)

Turuputka rent                                        25 eur.  kord (uus hind)

Turuputka rendile lisandub elektri arve vastavalt tarbimisele

Kinnitatud SA Rannarahva Muuseum juhataja käskkirjaga 05.07.2023

Taluturg

Viimsi taluturg toimub aastaringselt igal laupäeval kell 10.00-14.00 Viimsi vabaõhumuuseumi turuplatsil. Taluturul kaubeldakse vaid kodumaise toidukaubaga 

Viimsilaste seas on taluturg väga populaarne, värskest ja puhtast toidukaubast peavad kohalikud elanikud väga lugu. Kohalikele on see ka hea võimalus peenramaal ülejäänud tillivarred või endakasvatatud tomat turuletile müügiks tuua. Külauudised värskete pirukate ja hommikukohvi kõrvale on taluturul samuti alati saadaval! Väärt kauba ja eheda miljööga taluturu kuulsus on aga Viimsist kaugemalegi jõudnud. Nii võib meil tihti näha pealinna peenete restoranide peakokkasid ja heast toorainest lugu pidavaid toidunautijaid.

Värskeima info turu tegemiste kohta leiate Viimsi Taluturu facebooki lehelt! Kes hommikuti turul käib, see asjata ei longi!

Taluturu teemapäevad

Taluturul on traditsiooniks saanud erinevate teemapäevade korraldamine. Kauplejaid on siis rohkem ja toredaid temaatilisi tegevusi jätkub nii väikestele kui suurematele.

Istikute- ja aiapäev
Maikuu esimesel nädalavahetusel. Müüakse kõike seda, mida oma aeda, kasvuhoonesse või rõdukasti istutada. Toimub suur rohevahetus – kõik soovijad võivad oma aiast ülejäävad taimed laadale tuua ja vahetuskaubana vastu saada ammuigatsetud tulbisibula, hõbekuuse või kotitäie liiva… Kõik aeda ja aiatöö juurde kuuluv on oodatud.

Kalapäev
Maikuu viimasel pühapäeval. Lisaks taluturulistele on kohal suur hulk erinevaid kalakauplejaid, kuulsad kalakokad valmistavad maitsvaid roogi, kuulda saab kalamehejutte ja osaleda kalateemalistes töötubades.

Lihapäev
Septembrikuu esimesel laupäeval. Tutvustatakse liha- ja lihatooteid, grillimise tehnikaid ja lihavalmistamise viise. Toimuvad ka lausa võistlused grillimises. Lisaks sellele kaubeldakse väärtusliku lihakõrvasega.

Ubinapäevad
Septembrikuu viimasel laupäeval ja pühapäeval. Vabaõhumuuseumis toimuvad suured mahlapressimise talgud, mille tarbeks sõidab kohale suur õunamahlapress. Toimub ubinahoidiste konkurss ning toimub palju tegevusi, mis seotud õunte ja tervisliku toitumisega.

TALUTURG

 TALUTURULE SISSEPÄÄS TASUTA!

TULE KÜLLA

Rohuneeme tee 53a, Pringi küla, Viimsi vald

 

***

Viimsi taluturg sündis 2009. aasta juunis SA Rannarahva Muuseum ja Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni ning Harmoonikumi sünergilises koostöös. Ettevõtmist toetati Harju maakonna Kohaliku omaalgatuse projekti raames. Taluturu tööd korraldab SA Rannarahva Muuseum.

Close Search Window