NAISSAARE MUUSEUM

Oleme avatud:
Vaid etteteatamisel

TULE KÜLLA

Männiku tee 10, Viimsi vald, Eesti Vabariik Soidugraafik naissaarele vaata  Siit!

Naissaare sõjamuuseum asub endises nõukogude ohvitseri elamus. Muuseumis on näha endist sõjaväeolmet ja sellest ajast pärinevaid esemeid. Stendidel on lühiülevaade saare militaarobjektidest ja nende kasutuseesmärkidest.

Muuseumi ümbritsev Männiku küla on endine sõjaväelinnak, mis on rajatud suures osas peale II Maailmasõda Nõukogude Liidu poolt Soomelt reparatsioonidena välja nõutud puitpaneelelamustest.

 

Muuseumi saab külastada suvehooajal eelneval kokkuleppel Naissaare sadamas või muuseumi lähedal asuvas Rähnipesa baaris.

 

 

Maaelu arengu toetus Naissaare kitsarööpalise raudtee remondile

Eesti maaelu arengukava 2014-2020 ühise põllumajanduspoliitikaga kaasneva maaelu arengu toetuse Leader programmi raames toetatakse Naissaare kitsarööpalise raudtee remonti.

Naissaare kitsarööpmeline raudtee on omasuguste seas üks unikaalsemaid Euroopas. Rannarahva Muuseumi eesmärgiks on taastada aja jooksul võimalikult palju endisest raudteevõrgustikust.

Esimeses etapis remonditakse 2,5 km. ulatuses raudteed. Eesmärgiks on pakkuda saart külastavatele turistidele raudteega seotud atraktsioone ja kindlustada unikaalse ajaloomälestise säilimine.

 

 

Close Search Window