Näitused

Kevadine muuseum

Muuseumi uksed on jälle avatud. Suured ja uhked näituseplaanid on katkuaja tõttu sügisesse nihkunud, kuid väike näitus on valmis saanud ja kannab nime Viimsi viie vapi vahel.

Näitus on sisuliselt Viimsi ajaloo lühikursus – vaatame linnulennult tagasi siinse asustuse 6000 aasta pikkusele ajaloole. Enne 1940. aastaid elas Viimsi rannarahvas vahetuvate ülemvõimude all ikka oma tavapärast elu – püüti kala ja hülgeid, toodi vajalikku kraami Tallinnast ja teiselt poolt Soome lahte. Näitusel sümboliseerivad erinevaid aegu ja tegevusi üksikud iseloomulikud esemed – kalavõrgud ja omaaegsed uhkusesemed, piirituseplaskud ja tsaariaegsed kilukarbid. Keset näituseruumi seisab tarkusesambana post Viimsi koolide ajalooga.

Tegelikult vääriks ausammast ka väike kalake nimega kilu. Tsaariaegsete Revalsche Killo karpide peal on Viimsi rannast nähtud Tallinna vaade ja just tulutoov kilupüük tõi paljudele Viimsi kalameestele 19. sajandi lõpul jõukuse majja. Kilu tähtsus püsis ka Eesti Vabariigi ajal ja hiljem, Kirovi kolhoosi toodangu seas.

Kirovi kalurikolhoos 70

S.M.Kirovi nimeline kalurikolhoos oli omal ajal tõeline fenomen nii oma suuruse kui ka rikkuse poolest – ehitati moodsaid hooneid, töötajatele maksti preemiad ja pakuti soodustusi, kolhoosi liikmetel olid kõrged palgad.

Milline oli elu aga Kirovi kalurikolhoosi sees? Kuidas see jõukus saavutati?

Milline oli kolhoosiliikmete elu?

Meie näitusel räägivad sellest kõigest ise Kirovi kalurikolhoosi töötajad.

Näitus avatud Rannarahva Muuseumis kuni 22.12.2020

Kirovi kalurikolhoosi näitus

Rändnäitus Piirideta meri

Virtuaalversioon näitusest Piirideta meri, mis on rännanud ringi mööda Eestit ja Soomet juba 2017. aastast ja räägib Soome lahe ääres elavate inimeste omavahelistest kontaktidest läbi aja.

Eesti keeles: https://rannarahvamuuseum.ee/ajaloo-blogi-et/naitus-piirideta-meri/

Soome keeles: https://rannarahvamuuseum.ee/ajaloo-blogi-et/nayttely-rajaton-meri-soome-keeles/

Animatsioon näituselt "VIIMSI100"

Close Search Window