Näitused|

Muuseumi aarded

Selle näituseruumi aardekambriks nimetamine võib tekitada küsimusi. Ent need igapäevaselt kasutatud asjad, tööriistad ja käsitööesemed ongi meie aarded. Nad kannavad oma ajastu pitserit ja aitavad sisse elada eelmiste põlvkondade argiellu. Eksponaadid on suurelt osalt seotud Viimsi vanema ajalooga ja olnud rannataludes kasutusel.

Välja on pandud:

  • kalapüügi- ja võrguparandusvahendid, kompassid ja pikksilmad, hülgeharpuunid ja jäänaelad;
  • lihtsad igapäevased toidunõud ja vanad köögitarbed;
  • saanitekid, vaibad ja õrn pitspesu;
  • muusikariistad, mööbel, valgustid ja palju muud.
Petrooliumilamp aastast 1885

Tursanahast pealisega kingad kuulusid annetaja emale ja pärinevad 1940. aastate algusest. Ema olevat ostnud suure tursa, mille naha lasi parkida ja tellis kingsepalt kingad.

Tursanahast kingad

Tursanahast kingad

Kirovi kalurikolhoos

Selles avahoidlas on välja pandud Rannarahva Muuseumis talletatud kollektsioon Kirovi kalurikolhoosi toodetest, kolhoosile tehtud kingitustest ning spordi ja kultuuritegevuse eest saadud auhindadest. Näha saab kalapaatide ja traalerite mudeleid ja isegi kolhoosi kalakasvandustes kasvatatud kalade topiseid ehk kaavikuid.

1986. aastal lasti käiku Kirovi kolhoosi šampoonitsehh. Sellele eelnes pikk ja põhjalik teadustöö ja organiseerimine, mille eestvedajaks oli kolhoosi konstrueerimisbüroo juhataja Arvo Uukkivi
Probleemiks olid kalatööstuse jääkrasvad, mida oli raske välja puhastada ja mis jõudsid kanalisatsiooni. Jääk sokutati sageli loodusesse. Uurimise käigus selgus, et jääkrasvadest oli võimalik saada pindaktiivset ainet. Seejärel tuli mõte hakata šampooni tegema.
Kirovi šampoonid nimega Merevaht ja Merevaik olid nõukogude aja lõpul nõutud kaup.

Close Search Window