Sündmused|

Rannarahva muuseum korraldab 18. juunil ekskursiooni Järvamaale. Külastame põnevaid muuseume, näeme huvitavaid paiku ja kohtume toredate inimestega.

Peatuskohad:

Jäneda mõisa teavad kõik aga päris kõike Jäneda mõisast ei tea keegi. Võib olla kõige rohkem teab sealse muuseumi juht Georg Särekanno, kes jutustab meile Tallinna piiskopi ja James Bondi seostest selle kohaga. Ja palju muudki.

Koeru kirik on põnev, võimas, kaunis. Eestis mõneski mõttes ainulaadne. Koha peal näeme, kas kõik eripärad on kaugest minevikust või on ka midagi uut sündimas.

Paide linnas peatume lõunaks. Kuid ka lühikeseks pausiks on Paide tore. Ja toitev.

Kui kellelgi on oma jalgrattast või jalgrattasõidust sooje mälestusi ja ta ei ole käinud Väätsas Eesti Jalgrattamuuseumis, siis on midagi valesti läinud. Nüüd saab selle vea kergesti parandada. Kui keegi on ajaloohuviline ja ei ole kuulnud kõnelemas kirglikku ajaloouurijat ja kollektsionääri Valdo Prausti, siis on midagi veel rohkem valesti läinud. Parandame sellegi vea!

Tõde ja õigus on meil kõigil vaimsetes geenides. Et need geenid saaksid ka parima meie meelelaadis esile tuua, siis peaksime aeg ajalt uuesti raamatu käsile võtma või vähemalt külastama Tammsaare Muuseumi Vargamäel. Sealne koht on muutunud pidevalt paremaks ja vaatame, millistesse kõrgustesse on see hetkel jõudnud.

Tee peal jutustajaks on Janek Šafranovski.

 

Ekskursiooni hind on 45 eurot. Alla 18 aastastele 25 eurot.

Hind sisaldab bussisõitu, pääsmeid, giiditeenuseid. Hind ei sisalda lõunasööki. Pakkuda on buffet lõunasöök 12 euro eest Paides Kreisi Trahteris. Kes ei soovi, saab Paide linna peal ringi vaadata.

 

Osavõtusoovi korral palun saatke registreerimiseks email merike@rrm.ee või tel. 5280406 Seejärel saate arve või maksmise juhendi.

Buss väljub 08.00 Haabneeme keskusest  ja tagasi sama päeval ca 20.00

 

Close Search Window