Sündmused|

Vene Teater esitleb: lavastus “Eesti matus” vabas õhus

Ilmselt soovite te juba pääseda nelja seina vahelt välja vabasse õhku, loodusesse, mere äärde… teatrisse? Meil on idee, kuidas seda teha nii, et oleks võimalik hoida teistest teatrikülastajatest ohutut distantsi. Kutsume teid osa saama Vene Teatri suveprojektist Viimsi vabaõhumuuseumis, kus mängime Andrus Kivirähki näidendit “Eesti matus” Üllar Saaremäe lavastuses.

Kaasaja populaarseim ja naljakaim eesti näidend omandab vabas õhus mängides täiesti uued mõõtmed. Me ootame pikisilmi võimalust teatrikülastajatega kohtuda kaunil mererannal, Viimsi vabaõhumuuseumis.

Etendused toimuvad 1., 2., 8. ja 9. augustil kell 18.00 ning 4., 5., 6. ja 7.augustil kell 19.00.

Viimsi vabaõhumuuseumi aadress: Rohuneeme tee 51 / Muuseumi tee 1, Pringi küla, Viimsi vald.

Teatrikülastajatel on võimalik Viimsisse sõita teatribussiga, mille pilet maksab 4 eurot (Vene Teater – Viimsi vabaõhumuuseum – Vene Teater). Buss väljub teatri eest tööpäeviti kell 17.30 ja Viimsist tagasi kell 22.00; puhkepäeviti väljub buss teatri eest kell 16.30 ning Viimsist tagasi linna kell 21.00.

Viimsi vabaõhumuuseumisse saab kohale sõita ka ühistranspordi bussidega nr 114 ja 260 (peatused Tamme või Ranna). Samuti on võimalik on sõita bussiga nr 1A- sellisel juhul tuleb sõita Viimsi Keskusesse ja seal istuda ümber bussile nr V1 või V5 (Viimsi valla siseliinid). Viimsi keskusest võib muuseumisse ka jalutada, see võtab aega umbes 35 minutit.

“Andrus Kivirähki näidend “Eesti matus” on Vene Teatris välja toodud väga ootamatu võtmes. Olukorrad, mis tavaliselt panevad nutma – on naljakad, kohad, kus tavaliselt naerdakse – seal tuleb tõsiselt järele mõelda… Erakordselt peenetundeliselt on välja joonistatud peategelaste kodutalus toimuv – mitte ühtegi üleliigset sõna, mitte ühtegi põhjendamatut žesti, naljakas ja kurb on eelkõige seetõttu, et kõik on äratuntav… see on meie enda elust, meist endist.<…> Etenduselt lahkud kerge tundega, mõeldes sealjuures erinevatele teemadele, kihistad naerda, meenutad peategelaste suhtlust ilmestanud säravaid pärleid ning ootamatuid arenguid. Tunne on kerge ja samas ka sügav. Braavo kõigile, kes selle lavastuse valmimisele kaasa aitasid!”

Irina Danilova, Eesti Instituudi programmi “Kultuurisamm” tellimusel valminud arvustus (blogi.kultuur.info)

Andrus Kivirähk – Eesti kaasaja populaarseim romaani-, novelli-, näite- ja lastekirjanik. Tema teoste isikupärane huumor, sotsiaalne närv ja midagi ainult Kivirähkile omast, on temast teinud tõelise rahvakirjaniku, kelle kohta on ka öeldud: “Eestis ei ole ühtegi kirjanduspreemiat, mida Andrusele omistatud ei oleks”.

Üllar Saarmäe – tuntud Eesti näitleja ja lavastaja, tänasel päeval ka riigikogu liige. Endine Rakvere Teatri endine peanäitejuht (1996-2017). Teda on autasustatud paljude Eesti teatripreemiatega, muu hulgas on talle omistatud Voldemar Panso nimeline auhind (1991), Ants Lauteri nimeline auhind (2000), Kultuurkapitali aastapreemia (2001), Eesti Raadio näitlejapreemia (2005), Eesti teatri parima meesnäitleja aastapreemia (2008) jt.

Osades:
Andres – Eduard Tee
Lee – Katrin Sutt
Maret – Larissa Savankova Лара Саванкова (Lara Savankova)
Sass – Artjom Garejev
Indrek – Sergei Tšerkassov
Tiit – Leonid Ševtsov
Karla – Juri Žilin
Ida – Jelena Jakovleva
Birgit – Jekaterina Kordas / Marina Malova

Lavastusmeeskond:
Üllar Saaremäe – Lavastaja
Vadim Fomitšev – Kunstnik
Siim Randla – Helilooja
Anton Andrejuk – Valguskunstnik
Larissai Tšerkassova – Lavastaja abi
Boriss Tuch – Tõlge vene keelde

PILETID: WWW.VENETEATER.EE

Close Search Window