Sündmused, Uudised|

20.-21 juulil toimub Viimsis traditsiooniline Rannarahva festival – laupäev, 20. juuli on kohvikutepäev ja pühapäev, 21. juuli kogukonna päev. Tegevused laienevad üle kogu Viimsi poolsaare. Kahe meeleoluka päeva jooksul on festivalikülalistel võimalik nautida ehedat rannakülade elu ja melu ning seda nii vabaõhumuuseumis ajas tagasi vaadates kui ka astudes sisse tänapäeva rannarahva avatud kodudesse Viimsi kohvikute päeval. Tegevusi ning uudistamist jagub nii suurtele kui ka väikestele! Sammuti ootavad külastamist Viimsi saared, kus külastajatel on võimalus reisida sadamast sadamasse ning kohvikust kohvikusse merd mööda. Hüppa vaid paati!

Muusikaliste elamuste eest Rannarahva festivalil hoolitseb VANADE BÄNDIDE KOKKUTULEK. Esinejad astuvad lavale mõlemal festivali päeval

Pühapäeval, kogukonna päeval ootame kõiki viimsilasi koos lähedastega Viimsi vabaõhumuuseumisse, kus toimub ainulaadne randlaste kümnevõistlus. Osavust, tarkust, sitkust ja nupukust, aga ka muhedat huumorisoont näitavad meie enda omad viimsilased. See, kes kroonitakse randlaste meistrivõistluse võitjaks, selgub alles meeleoluka jõukatsumise viimastel hetkedel, sest võitja määramisel on oluline roll ka kõigil kaasaelajatel-ergutajatel.

Lisaks kümnevõistlusele saab Viimsi vabaõhumuuseumis osaleda erinevates õpitubades ja näha oma silmaga 1930. aastate stiilis põhjaranniku tüüpi kalapaadi ristimist.

Tule kaema!

20. juuli Viimsi kohvikutepäev

Kohvikutepäev:  Kodu- ja hoovikohvikud ootavad külastajaid kõikjal Viimsi poolsaarel ja saartel

Vaata lisaks: www.viimsikohvikutepaev.ee

Tegevused Viimsi vabaõhumuuseumis 20.-21.juuli

Viimsi vabaõhumuuseum on külastajale avatud kell 10–22.

Üritused on kõigile tasuta!

20.-21.juulil kell 10-16: SUUR SUVELAAT- Lettidelt leiab vanavara, vintage-kaupa, portselani ja lauanõusid, tekstiilesemeid, kodumaist käsitööd , kaasaegset disaini ja palju muud põnevat.

20.-21.juulil kell 14-22: VANADE BÄNDIDE KOKKUTULEK-Kahel päeval astub üles 15 ansamblit-esinejat. Igal täistunnil astub lavale uus esineja. Ansambleid on polkast rockini ja jazzist diskoni.

20.juulil

Kell 10–14: Taluturg muuseumi turuplatsil

kell 10-14: Lastealal mänguasjade täika

kell 11–22: Krügeri kalamaja pakub maitsvaid räime burkse, kalasuppi ja koduseid küpsetisi.

Kell 11–14: Kingu kohvitantede kohvilaud. Valmistatakse  värskelt röstitud ja jahvatatud kohvi, mille juurde räägitakse kohvikultuurist ja ajaloost.

Terve päeva vältel mitmed erinevad tegevused lastele: Mänguasjatäika, viktoriin, meisterdamised, miniautod, näomaalingud.

21.juulil

Kell 12-14: Randlaste kümnevõistlus. Tegemist on lõbusa, hariva ja pisut ka sportliku sisuga mõõduvõtmisega. Proovile pannakse meeskonnavaim ,ramm, humoorikus ja talent. Lisapunkte jagatakse parimale võistlusvormile (loe: meekonna ühtne ja humoorikas riietus) Osalema oodatud kuni 8 liikmeline võistkond. Kolme enim punkte teeninud võistkonda ootavad eest vinged auhinnad. 1. koha auhinna saaja nimed graveeritakse Viimsi vabaõhumuuseumi rannas asuva  kivisse.

Registreeri võistkond: info@rannarahvamuuseum.ee

Kell 12 ja 13 Viimsi vabaõhumuuseumit tutvustav ekskursioon. Giid Külvi Kuusk

Kell 11–16: Kala suitsutamine bücklingi kastis. Näeme ajalooliseid kalasuitsutamise võtteid ja traditsioone: kalade varrastamine, kastipanek, tule tegemine, suitsu valvamine, kala valmimine ja degusteerimine.

Kell 15: Võimasinaga koduvõi tegemine. Võid pakutakse koos koduse leiva ja värskelt valminud suitsukalaga.

Kell 15: 1930. aastate stiilis põhjaranniku tüüpi kalapaadi ristimine

Õpitoad

Kell 12–16: Kalakokk Hanno Kask valmistab kohalikust kalast roogasid. Hanno Kask naudib kalast lihtsa ja maitsva toidu valmistamist, tehes igal võimalusel süüa just enda püütud kalast. Kui ilma ja kalaõnne on, satuvad ka festivalil pannile, potti ja grille tema enda võrku sattunud uimelised. Pannilabida keerutamise juures räägib Hanno, millised on tema lemmikkalad ja nende valmistamise viisid. Kalast saab lihtsa vaevaga imemaitsvaid roogasid, vaja vaid teada mõnd vajalikku nippi ja põnevat retsepti. Maitsvad kalaroad on külastajale degusteerimiseks.

Kell 11-17 Väikeste paadikeste meisterdamise õpituba

Kell 12-14 Kaltsuvaiba valmistamise õpituba

Kell 12 Juhendaja abiga maalime merd. Vajalik eelnev registreerimine

Kell 13 Laastkorvi punumise õpituba. Vajalik eelnev registreerimine

Kell 14 Juhendaja abiga maalime merd. Vajalik eelnev registreerimine

Lisaks on külastajal võimalus proovida kätt lõnga valmistamisel ja võrgupunumisel.

Õpitoad, sobivad nii suurtele kui ka pere pisematele. Tulge proovige järgi!

Saada meile oma registreerimise soov info@rannarahvamuuseum.ee meilile!

Kohtumisen Rannarahva festivalil!

Toetavad: Viimsi vald | Euroopa Merendus- ja kalandusfond | Kalanduse teabekeskus

Close Search Window