Sündmused|

9. oktoober kell 12-17
Villatööd ja kedervarrega ketramine (sh. koerakarva töötlemine ja ketramine)
Toimusmiskoht Viimsi Rannarahva Muuseum

Päevakava:
– põhjalik ülevaade erinevatest villatüüpidest ja nende kasutusviisidest, villa töötlemise vahendite ja võimaluste tutvustamine;
– villapesu kuuma veega;
– villa ja koerakarva sorteerimine ja noppimine, kraasimine (trummelkraasi, käsikraasidega ja villaharjaga);
– villa kammimine villakammidega.
– ketramine kedervarrega;
– korrutamine kedervarrega;
– lõnga viimistlemine – vihtimine ja pesemine.
.
Osalustasu: 54 EUR
(Sisaldab ketrusmaterjale, töövahendite kasutamist ja kohvipausi suupistetega)
Koolitus on eelkõige suunatud neile, kes soovivad õppida koerakarvast lõnga ketrama, kuid sobib samuti kõikidele teistele algajatele ketrushuvilistele, sest teeme ka põhjaliku ülevaate erinevatest villatüüpidest ja -töötlemise võimalustest.
Kui sul on endal olemas kedervars ja käsikraasid, võta need kindlasti koolitusele kaasa. Juhul, kui sul pole kedervart ja kraase, ei pea sa muretsema – saad õppimiseks kasutada minu töövahendeid.
 
10. oktoober kell 12-17
Ketramine ja korrutamine vokiga
Koolitus keskendub voki tööpõhimõtete tutvustamisele ja voki seadistamisele ketruseks (sh ülevaadet, mida peaks silmas pidama voki restaureerimisel) ning erinevatele ketrustehnikatele ning sellega seonduvalt lõnga korrutamisele ja viimistlemisele.
Toimusmiskoht Viimsi Rannarahva Muuseum
 
Päevakava:
– Lühike sissejuhatav osa, kus vaatame vokid üle ja seadistame töökorda
– Erinevate ketrustehnikate teoreetiline tutvustamine: kraasketrus ja kammketrus. Võimalused, kuidas mõjutada lõnga omadusi, valides erinevaid kiudusid, nende töötlemisviisi ja ketrustehnikaid
– Ketrustehnikate praktiline töö: kuna tase ja oskused võivad osalejatel olla erinevad, siis keskendume ketrustehnikate praktilisel õppel oskuste omandamisele ja
arendamisele, arvestades individuaalselt ka igaühe enda soove
– Erinevate korrutustehnikate tutvustav osa
– Praktiline korrutamine
– Lõngade viimistlemine: haspeldamine, vihtimine, erinevate ketrusviisidega kedratud lõngade pesemise eripärad, lõngade lõplik viimistlemine
Koolituspäeva kestvus on 5 tundi (koolituspäeva sisse mahutame ka väikse kohvi- ja puhkepausi).
Koolitusel osalejal võiks olla kaasas enda töökorras vokk (vajadusel paneme peale uued nöörid). Kui endal ei ole töökorras vokki, siis tuleb sellest eelnevalt kindlasti teada anda, et juhendaja saaks tööriistad ise juurde muretseda.
Võimalusel palun kaasa võtta endale meelepäraseid ühekordseid villaseid lõngasid erinevate korrutustehnikate harjutamiseks.
 
Osalustasu: 54 EUR
(Sisaldab töövahendeid ja materjale ning kohvipausi suupistetega)
 
 
Korraldaja: Viimsi Rannarahva Muuseum
Juhendaja: Julika Roos Lammas Linnas villastuudio

Osalemiseks saada palun kiri osaleja ja soovitud koolituse nime ning toimumisajaga e-postile: julikaroos@hotmail.com või Lammas Linnas villastuudio fb-sõnumitesse.
 
Kohtade arv on piiratud!
Close Search Window