Sündmused|

Rannarahva Muuseum koos Kalanduse Teabekeskuse, Rannarahva koja ja MTÜ Räimeühing lükkab Viimsis käima uue ürituste sarja, mis iseenesest mõistetavalt on pühendatud kalale.
Nendel erilistel neljapäevaõhtutel kogunevad Rannarahva muuseumisse kohalikud ja ülemere kalasõbrad, kalafilosoofid, kalalausujad, kalakauplejad, kalamaiad – ehk lihtsalt kalasõltlased.

🐟20.veebruaril võetakse lähema uurimise alla kohalikud kangelaskalad RÄIM ja KILU. Loomulikult seetõttu, et siis on jäänud vaid paar päeva hetkeni, kui need kalad troonivad pea iga eestlase pidulaual.

🐟Loodetavasti on Leppneeme kaluritel õnne olnud ja vähemalt esimesed tulijad saavad eksklusiivselt värsket kilu ja räime kaasa osta.
Ka teisi väiksemaid kalakauplejaid, suisa Hiiumaalt ja Dirhamist on kohale tulemas. Meilt saab pidulauale kindlasti väärt kraami.

🐟Peakokk Mihkel Kalbus annab kilu ja räime valmistamiseks häid näpunäiteid ja avab kiluvürtsi segamise saladusi.

🐟Kalakohvikus müüakse maitsvaid ampse ja muusuemirahvas tutvustab rannarahva oma soolaõlu!

🐟Käsmu meremuuseumi direktor Arne Vaik räägib oma väga erilisest konservkarbikogust, ehk saab mõnd rariteetset kilu- või räimekonservikarpi ka lähemalt kaeda.

🐟Viimsi Püha Jaakobi kiriku õpetaja Mikk Leedjärv kõneleb kaladest piiblitekstides, miks on kalamärk kristlastele tähtis?

🐟Kilukeraamika töötoas saab ise tuunida endale sobiva kalamärgiga keraamikat või seda suisa kaasa osta.

🐟Kuniks vanemad kalashoppingut teevad või kalafilosoofiasse süvenevad, õpetab meistrimees Argo lastele uusi trende puidust kalade voolimisel.

🐟Meeleoluks ja miks ka mitte üheks neljapäevaõhtuseks tantsuks mängib lõõtspilli Priit.

Muidugi on KALAÖÖ kõige tähtsamad hetked lihtsalt meeldivates kohtumistes kalasõpradega kalajuttude ja kalalõhna keskel!

Üritust toetab Euroopa Merendus- ja Kalandusfond.

Close Search Window