Uudised|

Armas näitusekülastaja!

Tagasihoidlik kunstinäitus annab ülevaate SA Rannarahva Muuseumi kunstikogu hetkeseisust! Pilt on kahjuks üsna nukker! Rannarahva muuseumi kunstikogud pole aga alati olnud nii tagasihoidlikud.

Muuseumi algusaastatel kuulus muuseumi kogudesse ligikaudu 100 kunstiteost. Tänaseks päevaks pole aga sellest rikkalikust kogust säilinud muuseumis mitte ühtegi museaali. Keerulistel aegadel 1990ndate alguses läks S. M. Kirovi nim näidiskalurikolhoosi likvideerimise ja muuseumi kolimise käigus kunstikogu (ja hulgaliselt museaale teistest kogudest) kaduma.

Muuseumi kunstikogusse kuulus hulgaliselt mereteemalisi maale sellistel tuntud kunstnikelt nagu Richard Sagrits ( „Rannaküla“, „Paadisild.Karepa“, „Paadi ehitamine“, „Randlased“ , „Võrgukuuris“), Richard Uutmaa „Kalasadamas“, Olav Maran, Karl Burmann. Samuti kuulus muuseumi kogusse mitu tööd Kirovi näidisalurikolhoosis töötanud kunstnikelt Tõnis Soobilt ja Gennadi Leontjevilt ning paljudelt teistelt tuntud Eesti kunstnikelt.

Kogudes leidus ka suurepärast graafikat ja karikatuure Evald Okaselt, Viive Tollilt, Peeter Ulaselt, Edgar Valteiltr, Rein Lauksilt, Elle Tikerpäelt, Aarne Vasaralt jne.

Praegusel väljapanekul on näha Dolores Hoffmanni kunstiinstituudi lõputööd 1962. aastast (kalurid on maalitud tema kursusekaaslaste järgi), Uno Roosvalti poolt muuseumile 2013. aastal annetatud Viimsi vaipa ja vaibast inspireeritud maali. Vaiba täpne valmistamise aeg ja valmistaja on kahjuks teadmata, aga teada on, et vaiba kinkis Viimsi kooliõpetajale Mattias Volmerile (töötas kooliõpetajana 1880-1925) võlakatteks üks Viimsi talunik.

Eksponeeritud on veel Viimsi vanast koolimajast leitud lillemaal, Aino Voogi kalasoomustest valmistatud teosed, Jaan Vasara poolt poolt valmistatud Ants Lauteri büstid jne.