Näitused|

Kevadine muuseum

Muuseumi uksed on jälle avatud. Suured ja uhked  näituseplaanid on katkuaja tõttu sügisesse nihkunud, kuid väike näitus on valmis saanud ja kannab nime Viimsi viie vapi vahel.

Näitus on sisuliselt Viimsi ajaloo lühikursus –  vaatame linnulennult tagasi siinse asustuse 6000 aasta pikkusele ajaloole. Enne 1940. aastaid elas Viimsi rannarahvas vahetuvate ülemvõimude all ikka oma tavapärast elu – püüti kala ja hülgeid, toodi vajalikku kraami Tallinnast ja teiselt poolt Soome lahte. Näitusel sümboliseerivad erinevaid aegu ja tegevusi üksikud iseloomulikud esemed – kalavõrgud ja omaaegsed uhkusesemed, piirituseplaskud ja tsaariaegsed kilukarbid. Keset näituseruumi seisab tarkusesambana  post Viimsi koolide ajalooga.

Tegelikult vääriks  ausammast ka väike kalake nimega kilu. Tsaariaegsete Revalsche  Killo karpide peal on Viimsi rannast nähtud Tallinna vaade ja just tulutoov kilupüük tõi paljudele Viimsi kalameestele 19. sajandi lõpul jõukuse majja. Kilu tähtsus püsis ka Eesti Vabariigi ajal ja hiljem, Kirovi kolhoosi toodangu seas.

Close Search Window