Muuseumist muuseumisse|

laevastik läheneb Vormsile – Taani kuningas Waldemar hakkas Tallinnasse sõitma. Kaasas oli tuhandeid sõjamehi. Tee peal vaatasid, et kena koht, kus peatuda on Vormsi saarel asuv Hullo küla. Siin saadigi kodumajutust. Hommikul ehitas ta tänutäheks kiriku. Kuna Waldemari pühakuks ei kuulutatud, siis sai siinse kiriku kaitsjaks hoopis Püha Olav, kes omal ajal käis Saaremaal sõdimas. Ülal pildil võivad olla ka linnud kividel.

Saare kõige suuremad väärtused on aga hoopis sealsed inimesed, kes oskavad külalisi vastu võtta ja põnevaid lugusid pajatada. Üks neist on kohalik kirikuõpetaja Ants Rajando. Väga tugev lektor ka vanades ilmalikes asjades.

Kiriku kõrval on põnev surnuaed rohkete ratasristidega, mis teevad päikesesümbolitena nii kurva koha küllaltki helgeks. Siin on ka Vabadussõja sammas, mis jäi purustamata kuna tekst sambal oli rootsi keeles, mida keegi ei mõiganud – kohalikud olid ju Rootsi ära sõitnud.

Vormsi Talumuuseum

Väga tore inimene on ka Marju Tamm, kes räägib Vormis muuseumis ennemuistsetest rootslastest kasvõi rootsi keeles. Rootsi keelest meie aru ei saa ja jutt käis siiski eesti keeles. Aga Anne esituses rootsikeelsest laulust saime kohe aru. Hiiu kandle saatel oli see unustamatu elamus. Aitäh! Ja Hiiu kandle keelteks kohalikud hobused oma sabast jõhve ei anna kuna neil on neid vaja kärbeste ja sääskede peletamiseks

Muuseumit tasub seal kindlasti külastada – see on põnev, ilus ja soe koht. Vormsil kantakse ka erinevaid rahvarõivaid…

Liina juures

Lõunatasime Rannarahva muuseumi vana sõbra Liina juures, kes on keeranud meie muuseumi bussi rooli. Nüüd on tal oma uus buss.

Liina näitab, milline peab olema kaasaegne lambalaut. Seal peab lammastel olema kummut sahtlitega. Meil Viimsi vabaõhumuuseumis lammastel sahtleid veel pole… Minge ka sinna ja saate kindlasti seda imet näha!

Vormsi tuletorn on kohalike sõnul Gustav Eiffele tehtud. Meie seda ei usu aga huvitav on seal ikkagi.

 

Vormsi kõige kuulsam rajaleidja on Ene Sarapuu. Tema oskab saarest kõik rääkida ja näitab ära, kus on mõni tähtis kivi, õunapuu, mõis, peidetud varandus, sadamakoht, tore naaber jne.. Kuna ta on väga toimekas, siis ei õnnestunud teda pildile saada. Järgmine kord.

Otsustasime, et kohe me Vormsile tagasi siiski ei lähe. Järgmine reis on Struve kaarele.

Close Search Window